הדרכות הורים לילדים

בנוסף לטיפול בנושאי שינה, בהדרכות הורים אני מטפלת בקשיים שיש לילדים אשר מקשות על התפקוד של התא המשפחתי.

הדרכות ההורים מתמקדות בגילאי 2-9 . כל ילד ועולמו המיוחד גורם להתנהלות אחרת בבית ולעיתים לחוסר מרגוע וקשיים שהורים רבים אינם יודעים איך לטפל בהם.

ההדרכה מתרכזת באתגרים מיוחדים שמשפחה חווה בביתה, כגון: חיזוק הקשר בין אחים, גבולות, סדר יום תקין, חוקים וכללים, משמעת ונחישות ועוד. אני אספק לכם כתף תומכת וכלים פרקטיים להתמודדות היומיומית.

מעבר להעשרת הידע התיאורטי משיחות שנבצע יחד, אתם ההורים תלמדו לפתח מודעות עצמית ורגישות לעולמו של ילדיכם. התנסות זו מתאפשרת באמצעות עבודה אישית שלכם עם ילדיכם יום יום. בנוסף, הדרכות ההורים כוללות דיון מעמיק על הקשיים המשפחתיים ובשיטות למתן מענה עבורן. 

תכניות הדרכות הורים 

הדרכת הורים - ליווי שבועי


ההדרכה מתבצעת במפגש שבועי, לעיתים אחת לשבועיים, תלוי בבעיה ובקצב האישי של כל משפחה.
ההדרכה עוזרת בקשיים רבים ומגוונים, כמו התפרצויות זעם ,התחצפויות, משמעת והכלה של הילד, קשר בין אחים, קבלת אח חדש למשפחה והתקפי קנאה, חוסר שיתוף פעולה בזמני התארגנות, סרבנות בית ספר, שיפור יחסי אחים, סמכות הורית, הצבת גבולות, בעיות חברתיות במסגרת החינוכית ועוד ועוד.

הורים שמעוניינים להרחיב את דעתם בנושאי הורות שונים, בעיקר בנושאים כמו איך לבנות ביטחון עצמי לילד שלהם, איך ללמדו להיות אסרטיבי, איך ללמדו להיות חברותי, איך להתמודד עם מריבות בין אחים בבית אשר משליכות על ההתנהגות בחוץ - ההדרכה הזאת עבורכם.
הדרכת הורים - ליווי יומיומי


בהדרכה זו, מבצעים מפגש אחד בו רושמים לי עדכונים יומיים, איך הימים עברו למול ילדיכם ומה היו הקשיים החדשים שהתפתחו למול אלו שהצלחנו להתמודד איתם. אני מספקת מענה יומיומי וליוויד צמוד במיילים ובוואטסאפ ומאפשרת לכם ההורים לקבל כתף תומכת וכלים מהותיים להתמודדות.
היתרון הגדול של הליך זה - > ההדרכה היא צמודה ויומיומית ואין צורך לחכות שבוע למענה כמו בהליך השבועי.
ההדרכה כוללת: 1. שאלון מקדים
2. תכנית עבודה מותאמת אישית
3. עדכונים יומיומיים על איך עבר כל יום וכיצד להשתפר למחרת. 4. עדכונים שוטפים מצד ההורה ומענה מצידי בנוגע לאתגרים שיש למול הילד.
5. שיפור ומענה בנוגע לסדר יומו של הילד.
6. כלים להתמודדות עם תגובותיו של הילד. 7. הנחיות מפורטות ופרקטיות! בכל יום וע"פ ההנחיות, אתם תשלחו לי את הקשיים שעברתם ביום הקודם ונקודות בהן היתם רוצים להשתפר.

תהליך מקוצר